כיצד נבחר חברת נדל"ן להשקעה בחו"ל?

בכתבה שהתפרסמה בדה מרקר בשנה שעברה, סיפרו מייסדי חברת רילקו נדל”ן, גיא רג’ואן ותומר חי, על העקרונות של רילקו נדל”ן, שהפכו אותה לסיפור הצלחה בתחום השקעות נדל”ן עבור ישראלים בארה”ב. 

מיהי חברת רילקו נדל”ן?

לפי גיא רג’ואן, רילקו נדל”ן היא חברה המיועדת לגיוס שותפים להשקעה בנדל”ן במיזמים של נדל”ן מניב בארה”ב. רג’ואן מספר כי רילקו מקבלת פניות מלקוחות לאחר שלרוב ביררו על השקעה כזאת או אחרת בישראל, ובסופו של דבר נואשו מכך ופנו להשקעה בארה”ב, היות ורצו שהכסף שלהם באמת יניב להם תשואה.

לפי גיא רג’ואן, אין זה סוד שהשוק רווי בחברות המאגדות השקעות בארה”ב, אולם מה שמייחד את רילקו, היא בין השאר העובדה שרילקו מחפשת שותפים להשקעה, לא לקוחות. כלומר, רילקו משקיעה ביחד עם השותפים האחרים בכל פרוייקט. השותפות גם באה לכדי ביטוי בליווי הצמוד שנותנים למשקיעים, תוך מתן יחס של שותף שווה ולא כלקוח.

יתרון נוסף שיש לרילקו נדל”ן על פני חברות נדל”ן אחרות, הוא הנסיון שלה באיתור נכסים: כולם יכולים למצוא מידע באינטרנט, אך חשוב לדעת כי רוב המידע הוא גולמי ואינו משקף ומבסס התכנות כלכלית להשקעות ובוודאי שאינו לוקח בחשבון את יתרונות הניסיון והלימוד. לפי גיא רג’ואן, הנסיון והמומחיות של רילקו עושים את ההבדל ומעניקים לה יתרון ממשי על פני מרבית העוסקים בתחום. 

לסיכום, ממליץ גיא רג’ואן על השקעה בנדל”ן בארה”ב: יש אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לבין ארה”ב, כך שרווחי ההשקעה לא ימוסו פעמיים. שוק הנדל”ן הרווי בישראל, כמעט “מכריח” את המשקיע הקטן עם ההון העצמי של כמה עשרות אלפי דולרים, להעדיף את האפיק האמריקאי: רק שם ניתן להביא תשואה יפה, ולמכור את הנכס באפסייד לאחר כמה שנים.

 

הקודם
הבא