כיצד נבחר חברת נדל"ן להשקעה בחו"ל?

נדלן בחול

השקעה בנדל”ן בחו”ל היא משימה סבוכה. לא ניכנס כעת ליתרונות ולחסרונות, שהרי מדובר בדיון לא פשוט, אבל נניח שכבר גמרתם אומר להשקיע בנדל”ן בארה”ב, וכעת אתם צריכים להחליט מי ינהל עבורכם את הנכס. מהם העקרונות החשובים לבחירת חברת ניהול בארה”ב?

שלושה עקרונות חשובים

לפי גיא רג’ואן, הבעיה הגדולה בהשקעה בארה”ב היא פערי המרחק והתרבות. הנכס לא נגיש לנו באופן מיידי, ובעצם צריך לסמוך על מישהו עם ההשקעה שלנו. איך בעצם הופכים את התהליך לאמין?

ראשית, צריך לבחור חברה עם המלצות. האינטרנט מלא מידע, והרבה מידע יכול להטעות. תנסו לעבוד עם המלצות מאנשים שאתם סומכים עליהם, כדי לוודא שהחברה שאתם עובדים איתה היא הטובה ביותר. ההשלכות של חברת ניהול טובה להשקעה בנדל”ן בחו”ל הן אדירות: החברה בעצם אחראית למציאת שוכרים, שיכניסו לכם תשואה. החברה חייבת לוודא את השוכרים האלה, לראות שיש להם ערבויות, שהם יכולים לשלם בזמן, שהם לא ייצרו נזקים לנכס. לפי גיא רג’ואן, הפערים בין כישורי המנהלים העובדים בחברות עשויים להוביל להפרשי תשואות אקוטיים.

שנית, צריך לבדוק את העסקאות שעושה אותה חברת ניהול: עם מי היא בוחרת לעבוד. מדד טוב לבחינת חברה הוא שיתופי פעולה הדדיים שיש לה עם חברות אמריקאיות. עסק מקומי “מרגיש בבית”, פועל טוב יותר, מכיר את הניואנסים הדרושים. חשוב שיהיה מדובר בחברה אמינה ומקצועית, עם Track Record מוכח. 

שלישית, תבחנו מה רמת השקיפות שהחברה מקנה ללקוחות שלה ואיזה דו”חות היא מספקת למשקיעים. תראו אם המנהלים מוכנים להיפגש אתכם, ולהסביר לכם דברים ולענות על כל השאלות.

חברת רילקו  להשקעות נדל”ן פועלת מתוך המטרה לייצר עבור משקיעיה הישראלים רווחיות כלכלית ותשואות גבוהות, על ידי השקעות בנדל”ן מניב בארץ ובעולם. החזון של רילקו נדל”ן הוא לייצר איכות חיים אמתית למשקיע עם ההון הראשוני המינימלי, בעזרת הכנסה פאסיבית קבועה ויציבה מנדל”ן בחו”ל. אנו ברילקו עובדים עם חברות אמריקאיות בשיתוף פעולה ובתהליך שקוף ואמין.

הקודם
הבא